Geras metas yra Kalėdos! Ir žmonių supratimas, kad prieš k‘alėdas reikia grąžinti skolas. Taip padarė ir UAB „Servaali”, kurių komanda man padovanojo Mcgargles Granny Mary’s Red Ale ir Knock Knock Ned’s India Pale Ale.
Pirmas ragautas buvo raudonasis elis.
Aromatas 7/10
Karamelinis, salyklinis aromatas su kažkur tolumoje pasislėpusiu iriso skonio saldainiu.
Išvaizda 5/5
Tamsiai rudos spalvos, visiškai skaidrus. Su nedidele ilgai išliekančia putele.
Skonis 7/10
Labai toli pasislėpę apyniai, tad visą skonį sudaro salyklai ir karamelinis saldumas, tačiau per saldžiam jam nepavyksta būti dėl skrudėsio natų.
Gomurys 4/5
Karamelės natos susipynusios su lengvu karstelėjimu išlieka ir toliau.
Bendras įspūdis 17/20
Vidutinio kūno, lengvai karbonizuotas išties neblogas raudonasis elis. Duodu šiam alui daug balų. O ir jo etiketės… Tai bravoras, kuris savo etiketes, kuria tarsi šeimos istoriją. +3 taškai už etiketę.
Iš viso 43/50
Jų šūkis skelbia : You can‘t choose your family, but you can choose good beer. Ir, manau, man šį kartą pavyko.
Kitas alus Knock Knock Ned’s India Pale Ale
Aromatas 4/10
Aromato beveik išvis nėra, šiek tiek išlenda salyklas, citrinų arbatos skoniai, bet tenka nusivilti.
Išvaizda 4/5
Tamsiai gintarinės spalvos su greitai nusėdančia puta
Skonis 5/10
Gana švelnokas apynių (medžio bei citrusų) kartumas persimaišęs su karameliniu saldumu, per daug karbonizuotas.
Gomurys 3/5
Sausa pabaiga su neilgai išliekančiu apynių skoniu
Bendras įspūdis 12/20
Šiais metais į Lietuvą jau atvežta tikrai nemažai IPA pavyzdžių, bet šis alus tikrai nėra vienas geriausių savo stiliaus atstovų.
Iš viso 31/50
+3 taškai už etiketę.

Trečias alus, kurį džiaugiausi nusipirkęs, bet likau nusivylęs paragavęs. „Apyniuotas elis“, kurį skelbiasi išleidusi Apynių virtuvė (nurodanti neveikianti savo adresą www.apyniuvirtuve.lt), o ant kamšelio puikuojasi Aukštaitijos bravorai . Beje, įdomus sprendimas dėti šampaninį kamštį, kuriam atidaryti reikalingas vyno kamščiatraukis… Iš šio alaus tikėjausi daugiau, nes nurodyti ingredientai Pilsner salyklas, Mount Hood ir Columbus apyniai (kuriuos Lietuvos bravorai vartojai tikrai retai) ir Mielės S-04. Tačiau geriant šį alų viską sugebėjo užmušt kažkoks įkyrus salyklo aromatas… (Beje, jį jau teko sutikti ir Alyno šventiniame aluje ir berods LeDzūke Dundulio). Dėl to šio alaus toliau neaptarinėsiu, kad kam nesugadinčiau pirmo įspūdžio.