2015 m. balandžio 24-26 dienomis Varšuvoje vyks alaus festivalis. Po praeitų metų Lietuvos entuziastų atsiliepimų sugalvojau ir aš jį aplankyti. Kviečiu ir kitus jungtis. O Čia trumpas interviu su vienu iš šio festivalio organizatoriumi -Paweł Leszczyński.
-Iš kur jums gimė idėja organizuoti tokį festivalį?
Mes patys gyvename Varšuvoje, puikiai pažįstame ir mylime šį miestą. Mano kolega yra vienas iš „Artezan Brewery“ bendrasavininkų, kuri įsikūrusi Varšuvos priemiestyje, todėl alaus asortimentą mieste puikiai žinome. Na,o Varšuvai trūko alaus festivalio, kažkodėl niekas nenorėjo jo organizuoti. Todėl patys nusprendėme jį padaryti 🙂 Viskas būtų puiku, bet blogoji organizavimo pusė ya ta, jog mes negalime paragauti tiek alaus, kiek norėtume 🙂
-Kuo šis festivalis skirsis nuo pirmojo?
Pirmiausia, tai mes festivalį perkelėme į kitą vietą- Varšuvos Legia stadioną. Ši vieta bus daug didesnė, todėl žmonėms nereiks būti susigrūdus taip pat bus pakankamai tualetų. Dar žadame organizuoti namų aludarių varžytuves. Praeitais metais mes turėjome 500 pilstomų alaus rūių ir 1000 buteliuose. Mes nesieksime būtinai perspjauti šį rekordą, bet manau dalyvaus visos pagrindinės lenkų alaus daryklos ir dar keleto kitų, kaip : The Kernel, Partisan, Brew Dog be to žadame pristatyti geriausią Italijos daryklą, kurios alų pilstys pats aludaris.
-Ar bus specialios festivalio stiklinės? Kokiu kiekiu pilstysite alų?
Taip, mes jų užsakėm 3000. Prie kiekvieno aludario jūs galėsite prašyti, kad jums įpiltų 100/300/500 ml, bet įprastas standartas bus 300 ml.
-Kiek alaus rūšių bus festivalyje?
Kol kas tiksliai neaišku, bet manome apie 1000
-Kiek kainuos bilietas?
10 zlotų vienai dienai, visoms dienoms 20 zlotų (užsisakant iš anksto) taip pat bus festivalio rinkinys 85 zlotai (
http://warszawskifestiwalpiwa.pl/tickets/)
-Ar galima bilietą bus įsigyti prie įėjimo?
Žinoma!
-Kas dar vyks įdomaus festivalyje?
Šeštadienį iki 16 valandos alus bus parduodamas mažais kiekiais (100 ar 200 ml), sekmadienį kainos bus sumažintos 10 procentų 🙂 Taip pat festivalyje bus skanaus maisto, paskaitų, namų aludarių pristatymas.
-Ką dar patartumėt aplankyti festivalyje?
Bus kursuojantys specialūs autobusai, kuriais galėsit nuvykti į miesto centrą, arba šalia pasivaikščioti esančiame viename gražiausių Lenkijos parkų – Łazienki. Jame balandžio gale galėsite grožėtis povais, skraidančiais jums virš galvų.