Ačiū Alaus Gidui už didelį naujo alaus asortimentą. Alaus rinkoje prieš naujus metus užgimė naujas „craft“ alaus importuotojas. Puikiai save pristatė per Žmogšala – winter beer festival, bet nedaug pačiam pavyko paragauti. Taigi, teko vykti į Sanitex parduotuvę ir naujienas rinktis pačiam. Labai gražiai suformuota alaus lentyna, aplink kurią vaikščiot gali kokį pusvalandį ir rinktis alų varvant seilėms, bet visko vistiek neišeina pagriebti. Iš alaus pasirinkimo ir vis didėjančio asortimento galima suprasti, kad ten dirba mylintys alų žmonės. Ir jų pasirinkimas kiekvieną dieną stebina. O dar alaus pristatymai internete, leidžiami katalogai (gal kas žino kur juos galima gauti, nes turiu tik du?) manau verti 10 balų! Retai pamatysi Lietuvoje, kad importuotojas taip rūpintųsi alaus mėgėjų švietimu!
Pirmąjį paragavome Adnams Brewery Tally-Ho. Tamsiai rudos spalvos su beveik nesančia puta, malonaus salyklinio aromato. Paragavus jauti, kad alus stiprus, bet nėra tas stiprumas sukoncentruotas ir negeriamas, nes jį papildo salyklinis saldumas su nedideliu apynių kartumu. Poskonyje lieka karmelė su džiovintais vaisiais bei šiluma. Gal nėra labai išskirtinis iš stipresnių alaus rūšių, bet tikrai ragaujamas
Antrasis Bourgogne des Flandres tamsiai rudos spalvos su ilgai išliekančia nedidele putele. Saldus vynuoginis aromatas. Šiek gal per lengvas kūnas. Paragavęs nesupranti ar geri raudoną vyną ar alų, vaisiniai kvapai persipina su skrudinto salyklo karstelėjimu. Gal kiek truko pačiam alui harmonijos. Tačiau tikrai vertas paragavimo.
Timmermans Beers Kriek Lambic- skaidrios raudonos spalvos alus su nedidele puta, aromatas nelabai ryškus, bet jame jaučiasi tik vyšnių sulčių kvapai. Skonis rūgštokas su gale liekančiu vyšnių skoniu. Turbūt skaniausias kriek iš to, ką galima rasti šiuo metu Lietuvoje.
Toliau buvo bandyta Meantime Brewing Company alaus serija. Nežinau ar kitų pasakojimai apie šį alų ar pasiskaitymai iš interneto sukėlė didelius lūkesčius apie šį bravorą. Deja, paragautos alaus rūšys nepatenkino mano smalsumo.
Meantime Raspberry Wheat- raudonos neskaidrios spalvos alus su didele, bet greit išnykstančia puta. Aromate jaučiasi uogų rūgštumas, skonis deja toks pats. Alus tikrai prastokas, nes nieko nesijaučia per uogų likusį rūgštumą. Nelabai panašu į nei kvietinį alų, nei į vaisinį ar laukinių mielių.
Meantime Coffee Porter – tamsiai rudos spalvos alus su nedidele ilgai išliekančia putele. Aromatas labai turtingas- šokolado bei kavos natos persipina su džiovintų vaisių aromatais. Skonyje taip pat dominuoja kava, sausas saldus kreminis skonis su toliau pasitinkančiu žolišku apynių kartumu. Poskonyje dar ilgai lieka kava. Kavos megėjamas tikrai būtina šį porterį paragauti ir tai taps puikiu jų rytiniu gėrimu. O man šiek tiek per daug išreikšta kava.
Meantime Chocolate Porter. Deja, šito alaus nevertinsiu, nes pakliuvo sugedęs butelys.
Meantime London Porter- turbūt geriausias alus iš visos tekusios ragauti Meantime serijos. Labai skanus ir tvarkingas porteris prie kurio nelabai turiu priekabių. Tamsios rudos spalvos, aromate jaučiasi kavos, džiovintų vaisių, karamelės natos, niekas per daug neišlenda į priekį, visi puikiai dera. Ragaujant jaučiasi kava, nedidelis apynių kartumas, o pabaigoje viską lengvai užkloja šokolado skonis.
Ar dar kartą pirksiu Meantime serijos alų? Manu ne, nes 2/4 bandymų man vykę. O dabar nekantrauju aš ir mano piniginė paragauti naujausių ALAUS GIDAS naujienų.