Vieną šaunų ketvirtadienio vakarą, ne taip jau ir seniai, vos prieš savaitėlę Šimo baras ir vėl sutiko įsileisti mane su programa. Surengėm tamsių lagerų (atėjusieji jau žino kas tai per velns yr) ragautuvės. Pradžioje susirinkusiems buvo pristatyta iš ko gaminamas alus, kuo skiriasi lagerai nuo elių bei kaip vyksta alaus vertinimai. Stengiausi ne tik papasakoti apie alų, bet daug dėmesio skyriau ir pačiai degustacijai. Parinkau įvairius tamsaus lagero stilius, kad dalyviai suprastų kokia (didelė!) yra tamsių lagerų įvairovė. Taip pat alaus gamintojus išrinkau iš šalių, kurios garsėja lagerų gamyba – Vokietija ir Čekija ir, aišku, Lietuva, kur lagerai užima turbūt apie 95% rinkos. Rezultatus pradėsiu vardinti nuo pirmos vietos (beje, jie šiek tiek skiriasi nuo skelbtų Šimo bare, nes tiesiog išbraukėme nulius, ko negalima rašyti).
1. Primator Czech Beer „Dark Lager“, dunkel, abv. 4,8% (alaus vertintojų nuomonė apie šį alų: silpnokas aromatas, graži sodri spalva, švelnus skonis, lengvai geriamas).
2. Kalnapilis „Aludarių“, bock, abv. 7,5% (alaus vertintojų nuomonė: sodrus aromatas, stiprus, jaučiasi alkoholis, rūgštokas, vienas geresnių šioje degustacijoje).
3. Žalvarinis namų alaus bravoras mylintiems alų „AC/DC”, Baltijos porteris, abv. 6,66% (alaus vertintojų nuomonė: malonus aromatas, tamsios gintaro spalvos, saldumas subalansuotas su kartumu, karamelė susipina su kartumu, jaučiasi alkoholis).
4. Frankenthaler Zähringer German Premium Schwarz Bier, juodasis alus, abv. 4,9 (alaus vertintojų nuomonė: maloni tamsi išvaizda, stora puta, vandeningas, jaučiasi deginti salyklai, jokio poskonio).
5. Gi-bi (Gedimino) Spalinuks, oktoberfest, abv. 4,6% (alaus vertintojų nuomonė: šviesios spalvos, silpnas aromatas, jaučiasi vaisiai, gaivus, trūksta kartumo, bet poskonyje lieka malonus apynių kartumas).
6. Rinkuškių alus Juodasis, juodasis alus, abv. 4,2 % (alaus vertintojų nuomonė: sipnas aromatas, sodri puiki spalva, skonyje bukas kartumas, poskonyje ilgai išliekantis tas pats kartumas).
7. Pasvalio alus „ Senojo Pasvalio tamsusis“, traditional lager, abv. 5,6 (alaus vertintojų nuomonė: tamsiai gintarinės spalvos, aromato nesijaučia, lengvai geriamas, per saldus, antro neimčiau).
8. Švyturys „Baltijos“ abv. 5,8% (alaus vertintojų nuomonė: gintarinės skaidrios spalvos, visiškai be putos, aromato išvis nesijaučia, saldus, išlenda alkholis, poskonyje lieka nemalonus jausmas).
9. Aukštaitijos bravorai „Miežiškių bravoro tamsusis alus“, landbier, abv. 5,3% (alaus vertintojų nuomonė: labai saldus sirupas, visiškai netinka gėrimui, nemalonus poskonis).
10. Bernard „Dark Lager“, dunkel, abv. 5,1% (alaus vertintojų nuomonė: nesijaučia jokio kvapo, tamsus, bet skaidrus, labai švelnus skonis, gaivus, mažai jaučiasi kartumo, vandeningas, gerai gazuotas).

Bent jau man gana netikėti rezultatai, bet labai gerai, kad dalyviams degustacijos metu kilo įvairių klausimų, pastebėjimų, kai kas atrado naujų alaus rūšių, praplėtė savo akiratį. Ir dar kartą ačiū Linai ir Audriui už priėmimą.