Vieną gražų saulėtą 2015 m.  ketvirtadienio vakarą Gero Alaus Parduotuvė ir vėl visus alaus mėgėjus ir mylėtojus pakvietė susitikti. Šį kartą proga buvo neeilinė – Lambic/wild ale stiliaus degustacija. Tai alaus stilius, kurioje įprastos alaus mielės yra pakeičiamos gamtoje sutinkamomis mielėmis ir tokį alaus stilių yra gana sunku apibrėžti kažkokiais standartais. Prie šio stiliaus kaip ir prie pelėsinio sūrio reikia po truputį užaugti, atrasti ir po to visą gyvenimą žavėtis.
Šį kartą degustacija galima sakyti buvo be priekaištų, atsižvelgta į visas praeitos degustacijos pastabas, paruoštos vertinimo lentelės, daug pasakojimų apie kiekvieną alų, viskas suskirstyta į dvi sesijas, tai žmonių prisijungiančių vidury degustacijos nebuvo. Gal tik kai kuris alus buvo patiekiamas šiek tiek per šaltas ir jau gerokai pastovėjus buteliui ir ragaujant šio alaus antrą kartą aromatai atsiskleisdavo dar geriau (Beje, pastaba Gero alaus parduotuvei. Jūsų parduotuvėje ketvirtadienį buvo gal virš 30 laipsnių, tokioje temperatūroje alui stovėti tikrai nėra gerai!).
Degustacijos metu buvo paragauti 9 lambic atstovai iš tokių garsių daryklų kaip Mikkeller, Brouwerij Liefmans, Haandbryggeriet .
Neįdomiausi, paprasčiausi šio stiliaus atstovai, mano nuomone, buvo Liefman’s Cuve bei Mikkeller ARH HVAD (bet ir tai manau, kad šiuos kūrinius verta paragauti). O vakaro geriausiais nieko nuostabaus, bet tapo Haandbryggeriet atstovai TINDLBIC (labai puikiai persipynęs kartumas, sausumas bei rūgštumas, tiesiog viskas nuostabiai dera) bei HUES (puikiai atsiskleidžia obuolių ąžuolo, duonos aromatai ir taip pat skonyje vyrauja obuolių, duonos aromatai, tarsi pas močiutę kaime atsiduri).
O vakaro favoritu tapo Haandbryggeriet ARDENNE BLOND (gal tai jau šiek tiek kito stiliaus alus- Saison)- belgiškų mielių kvapas persipinantis su pilna kaimo pieva gėlių, tirštas, geros karbonizacijos, o poskonyje saldumas susimaišo su kartumu. Keista, kad tokį puikų belgišką alų išverda ne belgai, o norvegai 🙂
Su nekantrumu laukiame kitos degustacijos!