Neseniai teko aplankyti vieną iš Graikijos salų – Rodą. Kadangi tai buvo poilsinė kelionė (o ne alaus!!! kaip dažniausiai būna šiuo metu), neįdėjau didelių pastangų ieškoti alaus šioje saloje.
Alaus pasirinkimas nedidelis, beveik visuose baruose vyrauja tik Mythos Beer Official Fan Page arba ALFA Beer lagerai, kurie pilami į iš šaldytuvo ištrauktą taurę, tai alus tikrai pateikiamas labai labai šaltas ir jų klimatui puikiai tinkamas atsigaivinimui. O atšilus šiam alui, tu jo nebelabai ir nori gerti. Gal kiek geresnis lageras buvo viešbutyje patiekiamas jų vietinės salos gamintojo Magister . Gal kiek per daug vandeningas, bet be didelių priekaištų ir be didelio užmojo. Kurio atsigeri ir užmiršti ką gėrei.
Tačiau negalėjau savaitę ištverti be įdomaus alaus… Taigi visgi prasidėjo paieškos. Jas vainikavo puikus baras Magister. Šeimos verslas veikiantis nuo 1977, kurie siūlo turbūt skaniausius mano ragautus mėsainius, šilta bendravimą ir šaltą alų iš mažųjų daryklų!
Pirmas į taurę bėgo Elixi kūrinys Delphi. Pilsneris, kuriame be apynių dėti apelsinų ir akacijų žiedai. Dar neteko ragauti teko aromatingo ir švelnaus pilsnerio. Kvapai tiesiog pasklido ir apžavėjo mane. Nuostabiausias alus ragautas Rode! Gaila, kad jo buvo belikęs tik vienas buteliukas ir nebeatvežė iki atostogų pabaigos.
Kitas ragautas kūrinys buvo Volkan Beer daryklos tamsus dunkelis. Kaip pasakojo barmenas ši darykla savo alų filtruoja pro lavos akmenukus. Gal ir nelabai priminė dunkel stiliaus alaų… Patiko medaus, žolelių aromatas, tačiau skonis buvo formuojamas beveik vien iš degintų salyklų, apynių kartumo išvis nesijautė, poskonyje tik šokolado, deginto salyklo negausios natos.
Kitas alus taip pat iš Santorini salos Volkan daryklos Blonde. Beje, kaip visame pasaulyje tikiesi, kad tai bus elis. Bet ir vėl sutinki lagerą . Tikrai gausaus žolelių, vaisių aromato alus, šiek tiek drumstas, skonyje taip pat puikiai suderintas kartumas su žolelėmis. Labai gardus alus.
Ir paskutinis ragautas alus iš Tinos salos Nissos daryklos Nisos pilsneris. Kvape jaučiasi citrusinių vaisių natos, gerokai apyniuotas lageras su tirštu skoniu, poskonyje susipina salyklinis saldumas su kartumu.
Jei nebūčiau atradęs Magister baro Rodo saloje, sakyčiau liūdnas vaizdas su alumi saloje, bet dabar pamačiau, kad ir tokio nedidelėje saloje galima rasti tikrai įdomaus, įvairaus alaus.