Kaip pasakytų Vilniaus meras #smagu, kad Vilnius ir toliau plečiasi, o nauji barai atranda ne tik Vilniaus centrą, bet užgimsta erdvėse, kuriose net nepagalvotum, kad gali atsirasti. Jau visiems žinoma apie stoties rajoną ir ten epidemiškai plintančią barų madą, bet dabar persikelkim truputį aukščiau. Pakylame į Naujamiestį, kur per kelias savaites atsidarė net dvi įdomios vietos.
Pirmoji Baltoji Katė (Švitrigailos g. 11A) – tai italo ir lietuvaitės sintezės sukurta jauki kavinukė, kurioje gimsta nuostabus maistas. Nuostabus tai tikrai neapibūdina to, ką jausite apsilankę Katėje. Ar kada bandėte picą su kopūstais bei dešrelėmis? Skamba keistai? Taip yra kol neparagaujate, o ir viską galite užgerti gardžiu Dundulis alumi bei greitu metu žada jus vaišinti itališko indie (pasiskolinau žodį iš BeerGeek.lt) alumi, kurio galėsite įsigyti tik pas juos. Kaip supratau, jų tikslas pamaitinti visus išalkusius Naujamiesčio darbuotojus bei gyventojus.
Beje, apie jų gaminamus desertus net nekalbėsiu… to žodžiais neapibūdinsi…net rašant jau kaupiasi seilės burnoje…
Ir tikimės du nesugyvenančius gyvūnus – šunį ir katę suves koks bendras projektas ar renginys, laukiam iš Baras ŠUO bei Baltoji Katė.

Vakar teko užsukti į dar vienos vietos atidarymą – Elektrit (T.Ševčenkos g. 16B). Tai dideliame pramoniniame komplekse įsikūręs baras. Teko du kartus apsukti ratus, paskambinti į barą, bet pagaliau pavyko juos rasti! Bare, kaip dabar populiaru beveik niekas nepakeista, stengtasi išlaikyti buvusios bufeto stiliuką bei viso radijo imtuvų fabriko atmosferą. Tik užėjus iškart pastebi, kad baras atsidarė tik prieš kelias valandas ir savininkai stovėdami už baro dar labai jaudinasi ir jaučiasi keistai, bet puikus pasirinkimas pasikviesti Baras Senas Radijas barmeną, kuris čia jaučiasi tarsi žuvis vandeny. Baras su 12 kranų, kuriuose bėga visas Dundulio asortimentas bei vienas kranas paliktas Budweiser šviesiam alui taip pat yra kranas su Obelą craft cider sidru. Žada atsivežti ir daugiau Lietuvos aludarių alaus, paliekant vieną kraną eksperimentams bei pastatyti šaldytuvą įvairių gamintojų buteliniam alui. Pats alus sakė stovi šaltoje patalpoje, todėl ir vasarą čia gausite nesurūgusio alaus (bent tikrai ne dėl baro kaltės).
Maisto kol kas nėra, bet minėjo, kad greitai patys pradės gaminti, nes virtuvės patalpos yra. Kol jų maisto dar nėra, šalia galite užsukti į aukščiau minėtą Katę ar visai šalia įsikūrusią Andriaus Pica.
Pati baro idėja. Baro savininkai, sakė gyvenantys netoliese ir ilgą laiką ieškojo vietos, kur galėtų vakarais praleisti laisvą laiką. Nieko įdomaus neradę, patys sumanė atidaryti vietą, kur Naujamiesčio loftų bei būtų gyventojai galėtų susirinkti. Kad jie taip pat turėtų vietą, kur po darbo galėtų atsigerti kokybiško, skanaus alaus bei pabendrauti su kaimynais.