Žalvarinis

Mintys apie gerus dalykus

Albani Bryggerierne trys alaus rūšys

Lietuvoje kaip grybai dygsta naujo alaus importuotojai. Ir tai puiku, kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau mums – alaus vartotojams! Šį kartą apie aktyviai socialiniam tinkle besireiškiančius Schiotz (Kalnapilis alaus grupė). Jie pristato daryklos Albani Bryggerierne A/S alų (beje darykla priklauso tai pačiai Kalnapilio grupei) ir atsivežė šios daryklos tris kūrinius iš serijos Schiotz. Tai serija, kuriose be įprastų alaus ingredientų yra naudojami prieskoniai bei įvairios sultys.
Pirmasis ragautas Bohemian Pils, kuriame naudotos obuolių bei svarainių koncentruotos sultys. Alus yra visiškai skaidrus, aukso spalvos su didele puta. Aromate švelniai juntamos vasariškos gėlių pievos aromatas, subtiliai persipinantis su salyklo saldumu. Tipiškas pramoninis pilsneris, tačiau poskonyje po truputį išryškėja svarainis. Lyg gertum alų, kuris buvo sumaišytas su sultimis. Smagu!
Mork mumme – nelabai supratau į kokį stilių taikyta gaminant šį alų. Akivaizdu, kad jis pagardintas uogų sultimis. Tamsaus riešuto spalvos alus. Pro karamelės kvapus sunkiai bando prasiskverbti juodieji serbentai… Alaus saldumas pakankamai gerai suderintas su kartumu, skonyje galima pajusti džiovintus vaisius, duoną. Tačiau gomuryje alus rūgštokas, vandeningas. Tikėjausi daugiau uogų charakterio, o jos visos yra bailiai pasislėpę po salyklais.
Gylden IPA – su erškėtuogių sultimis bei rozmarinu. Ir čia visur nugali rozmarinas! Jo pilna visur ir kvape, ir skonyje, ir poskonyje. Kaip eksperimentą vertinčiau labai gerai ir kiekvienam siūlyčiau paragauti, kaip IPA (spėju gal taikyta į angliškąjį variantą?) tikrai ne, nes ji tyliai slepiasi po rozmarinu.
Tokie nauji alūs pasiekė mūsų rinką. Ar pirkčiau antrą kartą? Nežinau. Ar pirkčiau šios daryklos kitus kūrinius? Tikrai taip!

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2020 Žalvarinis

Temą sukūrė Anders Norén