Rugpjūčio 19–20 dieną Baltijos šalis sudrebins Alaus festivalis – Riga Craft Beer Fest 2016. Jau pavadinimas sufleruoja, kad vyksime į Latviją! Šventės organizatorius – alaus darykla A/s „Aldaris“. Alaus festivalis sulauks gausaus desanto tiek iš Baltijos šalių, tiek iš kitų užsienio valstybių. Jau žinomi dalyviai latviai – Labietis, Malduguns, Alus darītava „Viedi“, Barda alus,estai – Õllenaut bei lietuviai – Sakiškių alus aludariai. Taip pat galėsite paragauti alaus guru Mikkeller, Evil Twin, Cervisiam, And Union, Logsdon Farmhouse Ales, LLC., Edge Brewing bei Doctor Brew kūrinių. Kaip viskas vyks? Jūs įsigijate bilietą ir patekę į festivalio teritoriją nebemokate už alų, o tik ragaujate visų daryklų alaus. Pats renginys suskirstytas į keturias sesijas (dvi sesijos per dieną – nuo 16 val. ir nuo 19.30 val.). Per vieną sesiją aludaris pristato po dvi skirtingas savo alaus rūšis. Kad būtų lengviau suprasti paties festivalio idėją, uždavėme keletą klausimų jo organizatoriams – Andrejs ir Andris.
Žalvarinis. Kodėl nusprendėte tokį festivalį organizuoti Rygoje bei kodėl pasirinkote šį metų laiką?
A&A. Dabar Baltijose šalyse yra keli alaus festivaliai, kaip Metenis Rygoje, Talin Craft beer weekend Taline bei Žmogšala – winter beer event Vilniuje, bet jie visi vyksta žiemą arba ankstyvą pavasarį. O vasarą alaus mėgėjams trūksta renginių.
Žalvarinis. Šis festivalis labiau skirtas alaus mėgėjams ar alaus geek’ams?
A&A. Mes festivalio nesiejame išskirtinai su kuria nors žmonių kategorija, tiesiog ir tie, ir tie Rygoje ieško craft alaus ir mes jiems padėsime. Festivalyje kiekvienas galės atrasti savo mažąjį stebuklą ir jį dar geriau pažinti.
Žalvarinis. Kokias dar vietas siūlytumėt aplankyt viešint Rygoje?
A&A. Žinoma, kad negalima praeiti pro Alus Celle, Labietis, TAKA, Walters un Grapa, Beerhouse ir Beerfox/Callous Alus.
Žalvarinis. Ar Aldaris Beer Museum muziejus dirbs renginio metu?
A&A. Žinoma, kad dirbs ir net dalis renginio vyks jo patalpose.
Žalvarinis. Kiek žmonių organizuoja šį festivalį?
A&A. Tai dviejų žmonių projektas Andrejs užsiima marketingu bei pasiruošimu, o Andris bendrauja su daryklomis bei derina jų atvykimą.
Žalvarinis. Ar tai tęstinis projektas?
A&A. Jei mūsų neatleis po šios šventės (juokaujam), tai tikrai sulauksite dar daug įdomių projektų!

Daugiau informacijos:
http://rigacraftbeerfest.lv/