Dabar ne tik Kaunas galės pasigirti baru, kuris rinkoje gali turėt visas pilstomas naujienas. Tokią vietą jau turi ir Vilnius! Penktadienį duris lankytojams atvėrė nauja erdvė pačioje Vilniaus širdyje – Nisha Craft Capital. Lokacija pasirinkta tikrai gera, prie pat Katedros ir daugybė turistų, ir Prezidentei bus netoli atbėgti išgerti taurę Gose po sunkių sprendimų dienos. O kaip #smagu bus vyrams per šurmuliuojančią Kaziuko mugę nepastebėtai pasiplauti…. Pora taurių ir vėl pasivejam žmonas 🙂Penktadienį mums pasisekė atvykti pirmiems į baro atidarymą ir pamatyt, kaip šeimininkai po truputį baiginėja paskutinės minutės darbus bei ruošiasi užpildyti žmonių taures alumi.
Baro stilius labai paprastas – plokštės ant sulituotų kėdžių, stalų, grindų, blackboard’ai ant sienų. Nėra pigių kičinių niekučių, kurie ‘ale’ sukuria jaukumą: apdulkėję buteliai, vintažiniai foteliai, kilimai ar toršerai čia negyvena. Už tai nuoširdus dėkui. Viskas atsipūtę. Man tinka. Bet. Turiu išsakyti tokią jau, manau, pribrendusią mintį dėl šiuolaikinės atsidarančių barų mados – ‘neperspauskim’ su paletėm, plokštėm, minimalistiniu stalo dydžiu ir pan. Pagalvoję, kas jums gražu ir patogu, prisiminkit savo lankytoją.
Ko šiame bare tikrai netrūksta, tai alaus kranų bei įvairovės. 18 pilstomo alaus pasirinkimų! Čia yra daugiau nei įspūdinga. + Švyturys Free vieta. Kai viena statinaitė išragaujama, išrieda kita su nauju ir šviežių kūriniu (o tai jau yra sunkus ir praktiškai nepakeliamas akmuo į kai kurių barų asortimento formuotojus, kurie daug metų tingi pasukti galvelę ir pajudinti užpakalį). Daugybė stilių, gamintojų, spalvų, skonių, aromatų… Neįsivaizduojat, kiek laiko rinkausi… Šaldytuvuose yra kelios lentynos butelinio alaus. Jeigu iš 18 negalėsite išsirinkti. Lietuvišką alų matėme tik vieną – Vasaros griausmas. Pagalvojom, kad puikus pasirinkimas, kurio tikrai nesitikėjom. Kaunas palaiko Kauną. Juokus nustūmus į šoną, tai tik byloja, kad lietuvių aludariams dar yra kur tobulėti, norint pasivyti ir pralenkti pasaulinę rinką. Bet grįžtam prie atidarymo. Patiko, kad kiekvienas alus buvo pilamas į taurę, kuri jam padėjo geriausiai atsiskleisti. Nepatiko, tai labai ilgas pilimo laikas, kad galvodavai, kad pamiršau užsisakyti, bet tokią problemėlę nurašau atidarymo vakarui ir toliau, manau, tai nepasikartos.
Ar patiko pats baras? Iš esmės taip, tai taps kartas nuo karto aplankomu baru, kur manau rinksis alaus žinovai ir visada galėsi pakalbėti apie alų bei paragauti, ko dar nesi ragavęs ar tiesiog atsigerti tokio alaus, kurio kiti barai bijo vežtis dėl didesnės kainos. Negali nuginčyti ir už baro stovinčių žmonių kompetencijos ir meilės alui. Širdis šyla, kai gali padiskutuoti, pasidalinti idėjomis, potyriais bei aptarti alaus scenos naujienas. Gal interjeras ne mano stiliaus, bet daugiau nelabai prie ko prikibsi, kai pamatai 18 kranų, kuriuose alus, kurio beveik negausi nei viename kitame Vilniaus bare.

L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9, Vilnius