Mikkeller yra mano mylimiausia, bet tuo pačiu ir nemėgstamiausia darykla. Nes paragavęs jų kokio nuostabaus kūrinio, antrą kartą jo gali ir nebegauti. Jis retai kada kartoja savo receptus (išskyrus kelis) ir vis kuria naujus meno kūrinius.
Mikkel Borg Bjergsø dar prieš dešimt metų dirbo mokytoju vienoje Kopenhagos mokyklų. Susipažinęs su namų aludaryste, nusprendė, kad reikia siekti savo svajonės – virti alų. Jis dabar yra pagaminęs virš 800 alaus rūšių! Ir ilgą laiką net neturėjo savo daryklos, o tiesiog virdavo įvairiose daryklose visame pasaulyje. Daugelis blogerių jį vadina fantomu, čigonu ar gegute, nes retas kuris spėja sekti, kaip jis keliauja po įvairias daryklas ir ten verda alų.
Ir norėdamas geros degustacijos, iš Mikkeller visada tai gausi!

Mikkeller Help (american pale ale) – tai alus nešantis ir socialinę atsakomybę. Iš jo uždirbti pinigai atitenka Sirijos pabėgėlių vaikams Libane remti. Tai pavyzdinis APA stiliaus atstovas, kuris tave pasitinka apelsinais, greipfrutais, citrinomis ir palieka tave mėgautis gaiviu su nedideliu kartumu alumi.

Mikkeller Ginger Brett (Belgian IPA) – mano vakaro favoritas! Visiškai nepriskirčiau šio alaus prie IPA nei prie belgiškų atitikmenų, bet tai kažkas tokio. Tai tikras aludario šedevras, nuostabiai atitaikyta salyklinė bazė, apyniai, imbiero kiekis, o viską gražiausiai apjungė bretanomyces mielės! Puikiai gaivinantis, vaisių aromtas, nedidelė liekanti rūgštelė, gal tik metų laikas dabar ne jam.

Mikkeller Stick in the ear (IPA) – kaip IPA dabar pasaulyje prikepta tikrai labai daug, sunku kažkuo išsiskirti. Bet ši IPA tikrai kvapni, užliejanti medaus, mandarinų, ananasų skoniais. Gal kiek skonyje per daug saldumo ir šioks toks trūkumas kartumo.

Mikkeller No cow in the Ice (IPA) – vien ko vertas pavadinimas ir etiketė. Pati IPA kaip ir tvarkinga, bet per didelio įspūdžio nepaliko…

Mikkeller Dry stout (Dry stout) – tikėjausi aštresnio skonio, pamatęs kaktusą ant etiketės, bet tikrai buvo labai švelnus, aksominis su gražia puta. Degintas salyklas, kava, skonių jūra…

Mikkeller The Beer of Milk & Honey – Imperinis stautas, kuris pagardintas laktoze, medumi, ruduoju cukrumi bei apelsino žievelėmis. Vienas iš nedaugelių alų, kur medus puikiai tinka. Mikkeller moka sudėti daug ingredientų į alų ir puikiomis proporcijomis, kurios puikiai dera. Puikus alus vietoj deserto!