Jau trečius metus iš eilės vyks Tallinn Craft beer weekend. Renginys, kuriame pačiam dar neteko lankytis. Jis dažnai lyginamas su Copenhagen Beer Celebration (daugelio laikomas geriausias alaus festivalis vykstantis Europoje, kurį organizuoja Mikkeller). Taigi, šiemet nutariau jį aplankyti. Keli faktai apie festivalį: bilietai buvo išparduoti per pirmąją bilietų platinimo savaitę, savo dalyvavimą patvirtino jau 30 alaus daryklų (iš Rusijos, Anglijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Italijos, JAV, Islandijos, Švedijos, Belgijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos ir žinoma Lietuvą atstovaus „Sakiškių alus“), jį aplankyti žada ir mūsų didžiausių daryklų vyriausi aludariai. Taigi, tokio vyksmo tikrai negalima praleisti.

Pakalbinom šio festivalio organizatorius – TCB, kad būtų lengviau susidaryti platesnį vaizdą apie festivalį:

Žalvarinis: Alaus festivalis Estijoje su garsiais tarptautiniais vardais atrodo nemenkas iššūkis. Kaip nusprendėte jį organizuoti?

TCB: Estijos alaus kultūra iškilo per paskutinius trejus metus. Su Pohjala teko aplankyti ne vieną alaus festivalį visame pasaulyje bei susipažinti su daug nuostabių žmonių. Taip 2014 metais nusprendėme, kad ir Estija privalo turėti savo festivalį! O jau 2015 metais pasikvietėme aludarius, kuriuos pažinojome ir ragavome jų alų.

Žalvarinis: Kodėl alaus festivalis savo vyksmu vis artėja link vasaros?

TCB: Vasara ir ruduo yra patys užimčiausi metų laikai aludariams bei visoje Europoje vyksta begalė alaus renginių.  O pavasarį daugelis aludarių nėra tokie užimti ir gali atvykti į mūsų festivalį. Taip pat 2017 metais mes jį priartinome prie CBC festivalio ( Copenhagen beer celebration – dažnai vertinimas kaip geriausias alaus festivalis Europoje), kad JAV aludariam būtų patogiau – viena kelionė į abu festivalius.

Žalvarinis: Ar šis festivalis labiau skirtas alaus mėgėjams ar alaus maniakams?

TCB: Šio festivalio lankytojai įprastai jau turi daug žinių apie alų. Šis festivalis labiau skirtas “geek’ams” arba alaus mylėtojams. Tikrai ne tiems, kurie nori greitai apsvaigti.

Žalvarinis: Kokias dar vietas siūlytumėt festivalio metu aplankyti Taline?

TCB: Geriausi barai, kuriuos mes rekomenduojame: Speakeasy, Pudel, Koht, Porgu. Taip negalima praleisti parduotuvių: Sip Shop, Uba&Humal, Koht.

Žalvarinis: Ar festivalio metu bus galima apžiūrėti Pohjala daryklą?

TCB: Deja, festivalio metu mes būsime per daug užsiėmę, kad priimtumėm svečius į daryklą.

Žalvarinis: Kiek žmonių organizuoja šį festivalį?

TCB: Beveik viską organizuojame trise, tačiau iš viso mūsų yra virš 30, tarp kurių ir festivalio savanoriai.

Žalvarinis: Kokie jūsų ateities planai?

TCB: Turėti tikrai gerą festivalį, kuriame aludariai ir žmonės jaustųsi puikiai, festivalis vyktų dar daug metų ir, svarbiausia, kad kasmet galėtume pristatyti vis naujus aludarius.

Žalvarinis: Kodėl tik šiais metais pirmą kartą pakvietėte aludarius iš Lietuvos? Kaip juos pasirinkote?

TCB: Manome, kad Lietuvoje taip pat yra gerų daryklų, o geriausi yra „Sakiškių alus“. Mes naujus aludarius pasirenkame, kai juos sutinkame įvairiuose festivaliuose, paragaujam jų alaus ir jaučiame, kad jie turi tokią pat aistrą alaus gaminimui kaip ir mes.