Žalvarinis

Mintys apie gerus dalykus

Raudonų Plytų Dirbtuvės Palmės Horizonte

Kaip tik prieš Kalėdas Raudonų plytų aludariai priminė apie save. Išleido naują alų – Palmės horizonte. Tai stautas praturtintas kokosų drožlėmis, kuris užsimerkus padeda prisiminti atostogas, keliones po šiltus kraštus.

Daugelis alaus maniakų jį iškart pasmerkė dėl kopijavimo nuo Sakiškių aludarių, bet, mano nuomone, alaus ingredientai tam ir yra, kad juos naudotų, o ne kažkas savintųsi. Juk ir Sakiškės nėra pirmieji pasaulyje, kurie sukūrė tokį alų. Ar visiems Lietuvoje uždraudžiam gaminti kvietinį alų ir leidžiam tik Gubernijai, nes ji pirmoji tai padarė?!

Bet grįžkime prie alaus degustacijos. Aromate užplūsta kavos, deginto salyklo kvapai…Paragavus supranti, kad tai lengvas, šiek tiek vandeningas stautas su tolumoje jaučiamu kokosu, kuris neužgožia alaus. Pavadinimas puikiai atitinka alų, kokosai jaučiami tik horizonte. O jei užsimerkus sakai palmės horizonte, tai įsivaizduoji vandenyną, tai ir alus turi to vandeningumo. Šylant alui kokosai maloniai susimaišo su apyniais ir skonis lieka ilgai gomuryje.

Ar alus kažkuo labai išskirtinis alaus pasaulyje? Nepasakyčiau, bet dabar turėsiu naują favoritą iš plytų.

P.S. Dirbtuvės, išsitaisykit klaidą savo puslapyje (kartumas ne BU, o IBU).

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2020 Žalvarinis

Temą sukūrė Anders Norén