Ketvirtadienio vakarą Vilniuje vyko tikrai nemažai renginių, susijusių su alumi: Beerhouse šventė gimtadienį, Obela savo sidrą pristatinėjo Nisha Craft Capital bare, Prohibiciją aplankė Munkebo aludaris, o Vilniaus alus rengė degustaciją. Apie pastarąją ir pakalbėsime plačiau. Tai jau antroji Vilniaus alaus degustacija naujai atgimusiame Ogmios miestelyje. Degustaciją vedė Laurynas Bagatyrius, Vilniaus alaus komunikacijos vadovas. Renginys vėlavo tik pusvalandį, kai kuriems dalyviams trūko degustacinių taurių, šiek tiek pašalinių garsų ir betvarkės, bet visus minusus atpirko degustacija! Ir kiekvienam siūlau tokią degustaciją aplankyti, nes net mes sužinojom daug nežinomų dalykų:

  1. Jau seniai egzistuoja toks stilius – Baltijos šalių lageris (kaip supratau išskirtinumas, kad turi diacetilo?)
  2. Eliai subręsta greičiau.
  3. Citrinos dėjimas į alų yra labai sena tradicija.
  4. Vynas ir viskis turi savo nusistovėjusias degustavimo taisykles, o alus, esantis plebėjų gėrimas, neturi jokių nustatytų degustavimo taisyklių.
  5. Alus brandintas statinėse tampa žymiai tirštesnis.
  6. Cukrus alaus gamyboje naudojamas tik “High gravity” procese arba antrinėje fermentacijoje. Vienuoliai savo cukrų dėjo į antrinę fermentaciją, kuri vykdavo buteliuose.
  7. Alus natūraliai fermentuojasi iki 8,5-9%, paskui jau pridedama visokiausių cukrų.
  8. Amerikietiškas IPA stiliui svarbu, tik kad apyniai būtų auginti Jungtinėse Amerikos Valstijose bei būtų stipresnis nei 6,5%
  9. Belgiško alaus stiliuose, kurie yra ilgiau brandiami, jaučiamos mirusios mielės.

Taip. Tikrai. Buvo ir daugiau įdomių pastebėjimų, bet jei viską surašysiu, tai jums nebebus įdomu sudalyvauti!