Mano močiutė sakydavo – kai darai, tai ir pasidaro… Ir tikrai, kokia sritis bebūtų, kokios aplinkybės besusiklostytų, tiesiog daryk! Vos prieš kelias savaites paskelbę apie alaus dieną, Geniai suviliojo daugybę kokybiško alaus mėgėjų iš visų Lietuvos kampelių.Su kokybiško alaus bravoro „Genys“ aludariu Jonu ne vieną kartą lankėmės įvairiuose alaus festivaliuose bei renginiuose ir ne vieną pokalbį turėjome apie gero festivalio koncepciją. Šį šeštadienį įsitikinau, kad žodis gali virsti kūnu.

Pradėkime nuo pradžių. Puiki vieta festivaliui tapo Genio bravoras. Smėliuko kalniukų tikrai nebebuvo!

Degustacijų salė antrame aukšte buvo transformuota į pagrindinę erdvę, kurioje aludariai ir jų atstovai pristatė ir pilstė alų.

PRIEŠ

PO

Nuotraukos autorė – Simona Marčiulionytė.

Renginyje dalyvavo Gero alaus parduotuvė su Mikkeller desantu. Pasirinkimas tikrai džiuginantis, o ypač patenkinti turėjo likti ‘rūgštukų’ mėgėjai. Į Mikkeller alaus pasaulį festivalio lankytojams padėjo žengti Mikas.

Šalia GAP įsikūrė Alaus gidas su vokiečių craft alaus atstovais Crew Republic. Apyniuoto alaus mėgėjai galėjo išbandyti net kelis IPA stiliaus atstovus.

View this post on Instagram

#alausgidas #crewewpublic #craftbeerday

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

View this post on Instagram

#craftbeerday #alausgidas

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

Šviežiai pakeitę įvaizdį festivalyje dalyvavo Black Light Brewing Co. Naujos partijos Milk Stout’as ir dar trys skirtingi alūs rado savo mėgėjus.

Dar vieni renginio dalyviai – Kuro aparatūra – naujokai Lietuvos alaus scenoje. Kaip patys save pristato: „Kuro Aparatūra. Japoniškai – juoda mašina, arba juodas pipiras, o gal kai kam ir buvusi dyzelinių variklių gamykla Vilniuje. Dalykai, kurie visai nesusiję, kaip ir tarpusavyje nesusiję jos kūrėjai. Trys skirtingos patirtys, kurių rankose gimsta alus. Eksperimentai, geriausios žaliavos, jokių užuolankų, truputis paslapties – taip verda Kuro Aparatūra. Ten kur matysi juodą šelmį katiliuką, bus patiektas bekompromisis mūsų kūrinys. Kuro Aparatūra. Alus gerose rankose.“

Trys šelmiški vyrukai Andrius, Tadas ir Gediminas siūlė savo pirmųjų kūrinių – Balio sruogos ir Dvejeno. Gera pradžia!

Na ir penktieji eilėje – Alaus pirkliai, atstovavę Camba bei Oedipus. Vienas iš Alaus pirklių – Aleksandras šiam renginiui pasirinko vokiškąją liniją, kuri džiugino tiek bananų, tiek apynių mėgėjus.

Kitoje salės dalyje jau spėję įsitvirtinti alaus blogeriai, importuotojai, gero vibe’o skleidėjai, o dabar ir alaus pub’o savininkai Prohibicija. Jie pasiūlė net 8 kranus visiškai skirtingo To ol alaus, kur net išrankiausieji rankom trynė ir gyrė. Taip pat platus buvo ir buteliukų bei skardinių pasirinkimas.

Džiugina Pauliaus, Tomo ir Vlado entuziazmas, nuolatinis augimas ir tikras džiaugsmas.

View this post on Instagram

#prohibicija. #craftbeerday

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

View this post on Instagram

#prohibicija #craftbeerday

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

Artimiausias Prohibicijos kaimynas Munkebo bravoro aludaris – Claus Chirstensen. Skaniausias alus visuomet – iš aludario rankų! Jis taip pat vedė vieną degustaciją.

View this post on Instagram

#craftbeerday #munkebo #prohibicija

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

Dar vienas lietuviškas alaus bravoras – Sakiškių alus. Gedas ir Linas lankytojams pasiūlė platų savo butelinio alaus pasirinkimą, o iš krano pilstė Gose su avietėmis ir mėsa kvepiantį Pastrami.
Kol kas Sakiškės yra visa galva aukščiau už bet kokį bravorą Lietuvoje, jie nesivaiko madų, jie jas diktuoja.

Sakiškių aludaris Gediminas taip pat vedė degustaciją bravoro patalpose.

View this post on Instagram

#sakiskiualus #sakiškiųalus #craftbeerday

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

Savo stendą turėjo ir festivalio organizatorius – Genys. Tamsus miškas, Dvi laisvės, Baltas melas, Tatoo lager vienareikšmiškai tikrai puikūs ir gaivinantys alūs. Didžiąją laiko dalį alų pilstė pats aludaris Jonas, o kai nepilstė – ėjo paskaitų skaityti.

View this post on Instagram

#genysbrewing #jonasmiezys

A post shared by Jonaistė (@jonaiste) on

Apie maistą nesiplėsiu, nes nuo pašnekesių gausos taip ir nespėjau rimčiau apsižiūrėti.

Ką aš mačiau festivalio metu?

Laimingus lankytojus. Jie atsigėrė skanaus alaus, sotūs, patenkinti, nes nereikėjo laukti ilgoje eilėje prie tualetų, nesulyti ir neperkaitinti, išsišiepę ir bendraujantys, švenčiantys akimirką.
Visiems užteko vietos, ryškūs stendai leido lankytojams lengvai naviguoti, buvo ir vandens taurių prasiplovimui. Beje apie taures – mačiau kaip krenta, bet nedūžta. NUOS-TA-BU! Kiek mačiau jų tikrai užteko visiems 🙂

Visą renginį lankytoju gidu buvo Vidmantas Čičelis. Jis neįkyriai pranešdavo kas ir kur vyksta, pristatė festivalio dalyvius. Ramiu pasibuvimu rūpinosi šaunūs apsaugos darbuotojai. Bilietas į festivalį man kainavo 20 Eur. Ar tai daug? Aš manau, kad tai yra protinga kaina už tai ko tikėjausi ir tikrai per maža už tai, ką gavau.

Jauna entuziastų iš Kauno komanda sukūrė gerų potyrių šventę ir kilstelėjo alaus kultūros kartelę Lietuvoje. Dėkinga ir labai laukiu naujo Genio projekto. Koks jis bebūtų. 🙂