Žalvarinis

Mintys apie gerus dalykus

Volfas Engelman alus Australian pale ale

Naujas Volfas Engelman Alus Australian Pale Ale pasirodė jau senokai, bet niekaip neprisiruošiau paragauti. Gal trūko noro, o gal ir lūkesčiai nelabai dideli..

Aišku, ragaujant Volfo alų būtų nuodėmė nepakalbėti jų marketingo, bet turbūt jau užtenka juos kalti prie kryžiaus…Tik paminėsiu, kad išvardinti 5 naudoti apyniai ir tik 2 kildinami iš Australijos (na, dar vieni iš Naujosios Zelandijos). Ir EBC vienetais pagaliau pradėjo matuoti spalvą! Su etikete jau neblogai.

 

Po nedidelės įžangos galime pereiti prie paties alaus. Įsipylus į taurę pasitinka šiek tiek drumstas, šviesios spalvos alus su didele, standžia puta. Labai lengvai užuodžiamas aromatas pradeda veržtis iš taurės. Ore pradeda sklandyti įvairūs citrusinių vaisių aromatai, jie tikrai nėra per intensyvūs, bet jaučiami. Paragavus tie patys vaisiai su maloniu kartumu pasitinka ir burnoje. Gal norėtųsi mažiau karamelinio saldumo, bet per daug jis čia netrukdo. Vienas įdomesnių šio stiliaus atstovų iš Lietuvos didžiųjų aludarių ir tikrai tinkamas plačiajai auditorijai supažindinti su American Pale Ale ar India Pale Ale stiliais.

 

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2020 Žalvarinis

Temą sukūrė Anders Norén