DISCLAIMER. Skeptikai, gnydos, pikčiurnos, plačiai žinomi itin siauro ratelio piktuoliai ir kiti, kurie visada žino geriau – toliau galite nebeskaityti.
 

Norime pasidalinti puikaus savaitgalio pajūryje įspūdžiais. Ką tik Klaipėdoje praūžė Aludarių diena, kurią organizavo Švyturio–Utenos alaus darykla. Nors ši šventė vyko jau ne pirmą kartą, bet mums ji pirma. Iš ryto pakilusi saulė vaikė debesis ir tai jau žadėjo, kad renginys bus nuostabus! Pati idėja labai paprasta – susitikite su draugais, klausykite mėgstamos muzikos, bendraukite ir smagiai leiskite laiką! O toliau viskuo pasirūpins organizatoriai.
 
N-18 – pirmas pliusas. Įėjimas buvo nemokamas, o laukė tokios grupės ir atlikėjai kaip  Antikvariniai Kašpirovskio dantys, Colours of Bubbles, Vaidas Baumila, Solo Ansamblis, komikas Oleg Surajev ir daugelis kitų. Veiksmas vyko net per dvi scenas, kad visi norintys tilptų. O ošimo buvo neREALAUS!

Alaus netrūko nei alkoholinio nei nealkoholinio, galima buvo paragauti Švyturio, Raudonų plytų produkcijos bei naujo jų šeimos nario Brooklyn Brewery. Kiekvienam neišsirenkančiam, ko jis nori, buvo pasiruošę pagelbėti nusimanantys apie alų savanoriai.

Renginio lankytojai galėjo iš arčiau žvilgtelėti į daryklos vidų, pasivaikščioti koridoriais ir skirtingais cechais. Viduje esantys darbuotojai dalijosi savo patirtimi, įspūdžiais ir prisiminimais, kuriuos patyrė per ne vienerius metus. Įkvepiantis pastebėjimas – ryškiausios renginyje buvo laimingų darbuotojų akys. Tai buvo jų šventė sau patiems. Gerą nuotaiką ir puikų vibe’ą sukūrę darbuotojai apipynė šventę nuo A iki Z.
 
Visą dieną vyko trumpos alaus degustacijos, kurias vedė patys Švyturio alaus daryklos darbuotojai. Matėme, kad jos labai patiko žmonėms: 1) daugelis niekada nebuvo dalyvavę degustacijoje; 2) nežinojo kaip tinkamai ragauti; 3) stebėjosi kvapų ir skonių skirtingumu; 4) pajuto malonumą suprasti, užuosti ir pajausti; 5) atrado naujas alaus rūšis ir pavadinimus.
 
Pažengę alaus mėgėjai galėjo sudalyvauti VIP degustacijoje, kurios metu buvo pristatomas įdomesnis Raudonų plytų ir Cervesiam daryklos rūgštusis alus, kurio išpilstyta vos 56 buteliai. Prekyboje jo kol kas tikrai nebus. Taip pat buvo ragaujami kiti RPD kūriniai bei Brooklyn Brewery alus.
 
Pilvo gerove rūpinosi daug įvairiausių restornų, kaip Keulė rūkė, Pank’olis, Meat lovers pub, Momo grill, Kaštonas ir kiti. Visi galėjo rasti maisto savo skoniui (buvo net midijų!).
 
Buvo ir kur prisėsti, pastovėti, staliukų parymoti ir ne tik, vietomis nereikėjo stovėjimui savo jėgų eikvoti – laikė minia.

Ar ko trūko šiai šventei? Pamačiau, kad trūko tik laiko. Jei para turėtų bent 48 valandas, tai visi būtų suspėję į ekskursijas, visi būtų aplankę degustacijas, nes teko matyti nuliūdusių žmonių, kurie nespėjo visur sudalyvauti. 

Foto iš: Švyturys FB paskyros.