Lietuvoje suplanuotas Brewdog atidarymas!

Cha. Pasimovėt „ant“ delfiškos antraštės.

O dabar rimtai.

Atsimenu pirmą aludario Jono Kalifornikacijos pristatymą. Toks nedrąsus vyrukas, laukiantis kitų nuomonės apie alų, bandantis pokštauti ir taip nuimti vidinę įtampą… Bet dabar! Visuose Genio pristatymuose Jonas jaučiasi publikos žvaigždė ir jo nebetrikdo jokie klausimai. Smagu matyti tokį užtikrintą aludarį. Tačiau ne apie aludarį noriu pašnekėti. O būtent apie patį Genį. Susitarkim, kad negalim Genio vadinti tik alaus darykla, tai reiškinys, vienas iš Lietuvos Craft alaus kultūros vėliavnešių. Lietuvoje žodis craft nemažos dalies žmonių jau siejamas būtent su Geniu. Dabar kiekvienam bare, kuris pilsto įdomesnį alų, būtinai bus ir bent vienas Genio kranas. Ar tai blogai? Tikrai ne! Pagaliau turime nepriklausomą bravorą su nerealiu marketingu. Dabar jau jie gali rinktis kokiame bare nori būti, o ne koks baras galėtų priimti. Manau ne už kalnų daugeliui užsieniečių, besidominčių alumi, Lietuva asocijuosis su Geniu. Juos galima puikiai palyginti su kita garsia craft darykla – Brewdog.

Taip, ir Brewdog‘as pradžioje buvo nemėgstamas Anglijos real ale gamintojų ir jie sakė, kad čia ne craftininkai ir jie gamina netikrą alų. Lietuva ne per daug kuo ir skiriasi. Tokias kalbas girdėjom ir  apie Genį. Oh well. Haters gonna hate.

Kaip ir Brewdog‘as, Genys pradėjo šį verslą dviese, jam skirdami be galo daug laiko (tiek pat manau skiria ir dabar), bet kaip ir Brewdog‘ as po metų suprato, kad reikia daugiau talpų, buteliavimo linijos. Ir taip pat jų komandą papildė daugiau žmonių.

Ar jie gali Lietuvoje aplenkti crafty judėjimą? Manau, kad tikrai taip, nes mūsų dideli mažieji kol kas patys lipa ant savo padėtų grėblių kelyje (bet apie tai kitą kartą).  O Genys kol kas dirba preciziškai gerai ir nesusimauna, o viską padaro tiesiai į dešimtuką. Na, gal kiek keista buvo matyti juos Pakruojo šventėje – Bumbulinėse. Bet ten visi aludariai atrodė tarsi ne savo kelnėse. Nors kartais ir smagu gerti mažųjų aludarių alų prie pagrabinės muzikos.

Kas laukia jų ateityje? Vienaip ar kitaip Brewdog likimas. Netrukus jų alumi bus prekiaujama užsienyje. Po metų kitų matysime, kaip atsidaro Genio barai (nežinau ar atidarinės jie patys ar tiesiog padės entuziastams juos atidaryti su franšize, bet to laukti tikrai ilgai nereiks). Pasitraukus šiai valdžiai, atsiras ir jų video blogai apie alaus gamybą bei jų įvairiausius eksperimentus, patarimai siekiantiems savo svajonės. Ir po kokių 5-7 metų Genio darykla bus ne viena, o kelios veikiančios Europoje, o gal net kitame žemyne.  Bei aišku, taps pirma Lietuvos nepriklausoma alaus darykla, kuri užsidės medalį World beer awards ar panašaus kalibro konkurse.

Taigi, siūlau jų mėgėjams ir nekentėjams pasidžiaugti, kad gyvenate tokiu metu, kai galite stebėti Genio reiškinį (Genį vadinti darykla jau dabar nesiverčia liežuvis)…

P.S. Ačiū Mikui Rimantui už idėjas rašant straipsnį.

P.P.S. Reiktų turbūt ir pačiam kada apsilankyt Genio darykloje ir pamatyt tą reiškinį iš arti. Tą patį siūlau ir Jums.