Žalvarinis

Mintys apie gerus dalykus

Naujagimiai.

Gimė vaikas paprastas, bet tikrai neprastas. Taip dažniausiai prasideda pasakos. Šioje pasakoje gyvena aludaris Ignas, kuris vos prieš kelis mėnesius įkūrė Blacklight alaus ženklą. 

Visą jo pradžią pasisekė stebėti nuo pat pradžios. Kaip ramus dzūkas, Ignas pradėjo lankytis Vilniaus aludarių klubo susitikimuose ir ten gaunama kritika už išvirtą alų leido stiebtis vis aukštyn, virti alų beveik kasdien namuose, jį tobulinti ir pasiekti tikrai gerų rezultatų. Bet tuo neapsiribojo. Vieną dieną gimė idėja išvirti alaus pagal savo receptą didesniuose puoduose. Vieta – Maišiagala (taip, dabar daugelis namų aludarių savo karjerą pradeda ten su didele namų aludario Sigito aka Lrytas priežiūra). Pirmas alus buvo – Milk stout, kaip patys aludariai pasakojo, kad ne viskas pavyko, taip kaip norėjo. Bet kūrinys pasiekė dienos šviesą, vienas pirmųjų jo pristatymų įvyko vienoje Alaus brolijos paskaitų.

Bet po to Black light tarsi dingo iš barų ir visi tik klausinėjo ar bus? Kada bus? Ir jie grįžo su trenksmu! Pristatydami net keturis savo kūrinius! Tai vienas iš tų nedažnų atvejų kai apie Lietuvos aludarių etiketes galėjau pasakyt „Vau nuostabu, mes supratom, kas vyksta pasaulyje“! Kiekviena etiketė savaip žavi, taip ir traukia įsigyti… Naujas vėjo gūsis.

Na ir dabar jau reiktų pakalbėt apie alų.

Cow Lady Is Crazy(Milk stout). Kaip stautas šis alus visai geras ir man netgi patiko, bet kaip saldžiajam stautui jam trūko to saldumo, tirštumo.

Alive fruits (American pale ale). Turbūt geriausias ligi šiol ragautas Black light alus, nosį užlieja citrusiniai kvapai, burnoje citrina maišosi su greipfrutu, puikiai suderintas apynių ir salyklų santykis. Ką perskaitei etiketėje, tą ir gauni.

The Dead Reaper IPA (England IPA). Atrodo ir neblogai kvape jaučiasi vaisiškumas ir malonus kartumas kutena gomurį, bet alumi trukdė mėgautis vis išlendantis daržovių skonis. Panaikinus šį minusą, alus puikiai tiktų gaivintis vasarą.

Love summer (American wheat). Taurėje pasitinka salyklo aromatas, kuris yra labai intensyvus ir šiek tiek trukdo mėgautis pačiu alumi. Pats alus lengvas, gerai gazuotas, puikiai gaivinantis.

Ar laukiu naujų alaus rūšių iš Black light? Tikrai taip! Tikrai pirksiu jų alų, kad vėl pamatyt nuostabias etiketes bei sugalvotus pavadinimus. O dėl alaus… kiekvienas virimas atneš vis ką nors nauja, sėkmingo arba nelabai, bet laikau kumščius, kad viskas pavyktų!

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2020 Žalvarinis

Temą sukūrė Anders Norén