Dažnai tenka sulaukti klausimo „Ar verta?“. Galiu pasakyti, kad tikrai verta. Verta apsilankyti Vilniaus alaus festivalyje. Nesigilinsiu į diskusijas ar tai pirmas ar didžiausias, o gal gražiausias alaus festivalis Lietuvoje. Bet būtent iš Vilniaus alaus festivalio tikiuosi kokybinio šuolio mūsų rinkoje. Jau vien reklamos kanalai parodo, kad festivalis skirtas ne tik alaus maniakams, bet ir norintiems apie jį daugiau sužinoti. Pagaliau, gal daugiau žmonių išgirs apie alaus vartojimo kultūrą. O dar ir numatomi įvairūs aludarių pokalbiai. Manau, toks festivalis tinkamas norint pradėti domėtis alumi. Tiesiog ateiti vienam ar su kompanija paragauti, smagiai praleisti laiką, suprasti kas įdomu ir skanu, o kas neverta dėmesio.

Pats bilietus įsigijau pačią pirmą dieną, dar nežinodamas visų dalyvių… Nes alaus mylėtojams tokie festivaliai nėra vien  tik ragaujamas alus, bet ir pašnekesiai, idėjų gaudymas, sielos išsivalymas….

Atsakymus, kodėl verta apsilankyti festivalyje, jums pateikia vienas iš organizatorių Vidmantas Čičelis.

Žalvarinis: Ar renginys žada tapti kasmetiniu ar tai vieną kartą organizuojamas festivalis?

Vidmantas Č.: . Norime, kad tai taptų kasmetiniu renginiu. Į pirmus metus žiūrime kaip investiciją į ateitį.

Žalvarinis: Ar šis festivalis labiau skirtas alaus mėgėjams ar alaus maniakams? Ar žmogus, žinantis tik tamsų ir šviesų alų, susiorientuos tokioje gausybėje alaus rūšių? Gal bus savanoriai, kurie lydės pirmą kartą tokiame festivalyje esančius žmones?

Vidmantas Č.  Jis skirtas visiems. Kodėl? Todėl, kad profesionalai gali užmegzti kontaktus tiesiogiai su bravorais. Daug žinantiems bus labai didelis skonių ir betarpiško bendravimo iššūkis. Žmonėms, kurie nieko nežino apie alų, bet jiems svarbu skonis, galės pakeisti savo suvokimą apie šį gėrimą, išgirsti daugybę istorijų. Neabejojame, kad kiekvienas apsilankęs šiemet – ateis ir kitais metais. Savanorių tokių neplanuojame, planuojame turėti atspausdintus gidus.

Žalvarinis: Kiek žmonių organizuoja šį festivalį?

Vidmantas Č.: Organizuojame realiai tryse: Aš (Vilkmergės alaus someljė), Ričardas (Kalnapilio Tauro vyriausias aludaris) ir Emilija. Emilija yra alausrenginiai.lt pagrindinis žmogus.

Žalvarinis: Kaip atsirinkote Lietuvos aludarius?

Vidmantas Č.: Lietuvos aludarius atsirinkome pagal kelis kriterijus: geriausi, dėl kurių nėra jokių abejonių, ir jauni, kuriems reikia padėti pranešti apie save, pasirodyti. Labai svarbu kaip jie pasirodys, nes kitais metais vėl rinksimės vadovaudamiesi šiais kriterijais ir todėl šių metų jų pasirodymas turės tam įtakos.

Žalvarinis: Kodėl verta pirkti dviejų dienų bilietą?

Vidmantas Č.: Pradėti reiktų nuo to, kad abi dienas bus skirtingi alūs. Didžioji dalis alaus rūšių, kurias pirmą dieną paragausite, antrą dieną bus pasislėpusios ir rasite jau naujas. Skirsis ir pokalbiai, degustacijos, paskaitos, kurių kasdien bus ne mažiau kaip po 10. Skirsis ir gyvai grosiančios grupės.

Žalvarinis: Penkios priežastys kodėl verta užsukti?

Vidmantas Č.:

1. Niekada nieko panašaus alaus pasaulis Lietuvoje dar nematė.

2. Skaičiai: 2000 lankytojų, virš 200 alaus rūšių, 37 bravorai ir 15 skirtingų šalių, visi geriausi Lietuvos bravorai, daugiau nei 20 paskaitų, renginių.

3. Tokio alaus greičiausiai niekada neragavote ir nebeparagausit.

4. Labai skanus vietoje ruošiamas maistas.

5. Gyva muzika, už kurią laiduoja LOFTas.

Tikiuosi visus bendraminčius sutikti Vilniaus alaus festivalyje!

Vilniaus alaus festivalio tinklapis.

Renginio bilietai.

Renginio FB įvykis.