Šiais metais vasario 16–18 dienomis Alaus namuose vyksiantis renginys Žmogšala apipintas įvairiausiais mitais bei spėlionėmis. Ir jau net sunku atsirinkti tiesą. Todėl prieš renginį nutarėme viską išsiaiškinti iš pirmų lūpų – pakalbinome pagrindinį organizatorių Vidmantą.

  1. Tai paskutinė organizuojama Žmogšala.

Žmogšala tikrai ne paskutinė, tik gal sumažės jos mąstai arba taps pogrindine – žiūrėsim, stebėsim kaip bus su įstatymais ir panašiai. Sunku kontroliuoti situaciją, kai ji taip staigiai pasikeitė. Kol kas ką išsiaiškinom: kad šiais metais įstatymų nepažeisim, bet nežinom, ką valdžia sugalvos iki kitų metų.

  1. Žmogšala galėjo vykti bažnyčioje.

Taip, buvo kalbėta su 3 bažnyčiomis Vilniuje, bet dėl įvairių priežasčių jos atsisakė priimti renginį. Gaila kad mūsų bažnyčia vis dar nenori būti šiuolaikiška…

  1. Galima bus atsiskaityti praeitų metų banknotais.

Šiais metais bus nauji žetonai. Praėjusių metų banknotus galėsim pakeisti nebent į suvenyrus…

  1. Taurelių užteks tik pirmiems 50 žmonių.

Taurelių užteks visiems. Pridarėm jų su atsarga ir tikrai ne 50 vnt. Kokį nulį laisvai gali prirašyt. Nereikia čia Che Chelizmo mums!

  1. Tai bus mažiausia Žmogšala pagal skirtingo alaus pasiūlą.

Aludarių bus mažiau, bet alaus rūšių, manau, kad užteks visiems. Taip jų bus mažiau nei pernai, bet išragauti 200 rūšių irgi iššūkis.

  1. Žmogšaloje nebus galima įsigyti patikusio alaus buteliuose.

Bus daug alaus buteliuose. Jį bus galima įsigyti išsinešimui. Plius ruošiame puslitrinius plastiko butelius kad pilstomo alaus būtų galima išsinešti. Tiesa tik iki 20:00. Bet bus saugojimo kamera už baro teritorijos, kurioje galėsite alų įsigytą iki 20:00 saugiai palikti ir pasiimti išeinant. Arba palikti bare ir išsinešti kitą dieną legaliu laiku…

  1. Žmogšala įtraukta į Lietuvos šimtmečio minėjimo renginių sąrašą.

Na šimtas kaip šimtas – juk ir Žmogšalos taurelės po 100 ml! Bet į oficialius renginius nepretenduojame, nors internete jau mačiau, kad kai kur mums nežinant įtraukė į sąrašus.

  1. Nebus pristatyta jokių naujų alaus rūšių.

Šiais metais mes atsisakėm daugelio dalyvių, o pasirinkome aludarius kurie Lietuvoje dar nelabai žinomi. Bus naujų alaus rūšių, Pavyzdžiui Nisha baro firminis alus, o visa kita pamatysite atėję – praktiškai visi užsienio dalyviai į Lietuvą atvažiuoja pirmą kartą.

P.S. durys atsidaro nuo 15:00 iki paskutinio kliento!

  1. Pečiūra ir A. Makejevas ruošia specialią programą po 100 minučių + bisai.

Daugiau informacijos : www.zmogsala.lt

Taip pat Žmogšaloje galėsite paragauti ir Žalvarinio alaus. Žalvarinio komandos bus tik 50 procentų (kitą komandos dalį galite aplankyti po Žmogšalos Alaus bibliotekoje).