Įvairiuose festivaliuose dažnai tenka sutikti Ollenaut daryklą iš Estijos. Tai viena mano mėgstamiausių estų alaus daryklų, kuri niekada nepaliauja stebinti bei visad pasiūlo tikrai kokybiškus produktus.

Kas tie Ollenaut? Šią daryklą įkūrė Ilmar, buvęs namų aludaris. Estijoje jis jau nuo seno buvo laikomas namų aludarių guru. Jis rengdavo alaus ragavimus, degustacijas, mokė kitus atskirti įvairius alaus kvapus ir skonius bei vedė mokymus kaip gaminti alų. Jis virdavo 55 litrų talpos puode.  O kai per metus jis pagamino apie 2 500 litrų alaus, suprato, kad jau išaugo namų aludario marškinėlius. Taigi, su kolega Urmas, kuris rūpinasi alaus pardavimu, įkūrė Ollenaut. Jie sujungė du pagrindinius polius: komerciją ir aludarystę, kurie reikalingi sėkmingam daryklos vystymuisi.  Dabar Estijoje  Ollenaut alaus galima rasti tiek parduotuvėse, tiek baruose. Pirmais metais jie planavo pagaminti ir parduoti 30 000 litrų alaus, bet pardavė 100 000 litrų J, nes parduotuvės vis prašydavo daugiau jų alaus.  Alaus mėgėjams tai buvo tiesiog skonių sprogimas, po Saku ar LeCoq.

2013 metais pirmieji alaus buteliai pasiekė parduotuves bei barus. Ir jie nesismulkino su keliom alaus rūšim, o iškart pasiūlė pakankamai didelę skonių paletę. Ir galiausiai, turi nusistovėjusią apie 16 alaus rūšių kombinaciją, be to vis paruošia naujienų.

Visas Ollenaut alus yra parduodamas dažniausiai tik buteliuose, nes jie mano, kad būtent butelyje  alus geriausiai subręsta. Ant visų buteliukų išvysite tą patį personažą! Šiuo metu per metus pagamina apie 120 000 litrų alaus ir žadama stipriai plėstis.

O dabar jau galime pakalbėti ir apie jų alų.

KuukõndijaEspresso stout – visiška tamsuma užlieja taurę su didele tiršta puta. O jau skonyje ir aromate iškart jus uždominuoja kava, taip, ta mylima rytinė kava, kuri daugiau niekam neleidžia prasiskverbti. Nedidelis rūgštumas pradžioje ir puikus sausumas pabaigoje.

Must MariRussian imperial stout – dar viena tamsi bomba iš Ollenaut daryklos, kvapas jau nevienalytis, jaučiamos ir uogos, šokoladas, priskrudusi duonos plutelė, skonyje pasitinka saldumas susipinantis su džiovintais vaisiais. Kūnas tarsi raumeningo vyruko, o jausmas paragavus – tarsi apsvaigintas žavios moters.

IMPiAmerican Imperial stout – dar vienas juodas desantas taurėje, tik šį kartą jau su retesne puta. Jaučiama jau alkoholio, karamelės, degėsio natos. Alus turi rimtesnį kartumą, kuris nurėžia skonį tarsi kirviu.

Must Eksport Puidul Imperial Baltic porter – spalvos turbūt net nebereikia aprašinėti… Aromate labiausiai išsiskiria džiovinti vaisiai bei ąžuolo statinė gijos. Pasitinka džiovinti vaisiai, karamelinis saldumas, gale liekantis nedidelis kartumas. Dar viena viliokė, kuri jus puikiai apsuks aplink pirštą ir paliks lengvai apsvaigusį.

BrikettDark peated ale – Ir čia, jei parašyta, kad rūkytas alus, tai tikrai pajausite jo aromatą net būdami kitame kambaryje! Po namus pasklinda durpės, rūkyta mėsa, viskis, dirva… Paragavus šio alaus jums gali pasirodyti, kad vulkanas veržiasi burnoje, jausite ir durpes, dūmus… Prieš gerdami šį alų perspėkite draugus, kad jo paragavus jums gali iš nosies pradėti veržtis dūmai!

Taip stipriai Ollenaut pasiruošė žiemai! O kas pavasariui, kuris jau rodo savo liaunus ragelius?