Nebesuskaičiuojame kiek kartų teko lankytis Varšuvos alaus festivalyje, bet jis kiekvieną kartą pasitinka puikiu alaus pasirinkimu, nepretenzingu organizavimu bei fantastišku pažįstamų ratu.

Šiais metais festivalis buvo nukeltas visu mėnesiu vėliau, į patį gegužės galą. Gal tai atėmė šiek tiek šarmo, nes balandį pajausdavai įsišėlusį pavasarį, kurio dar nebūdavo Lietuvoje. Bet ir šį kartą pasitiko šiltas oras, daug braškių prekiautojų (8-12 zlotų už kilogramą). Taip pat smagu, kad užėjus į bet kokią mažą parduotuvėlę, joje rasi Lenkijos craft alaus scenos atstovų ir tau nereikia knistis kažkur į kitą miesto galą, kad jo įsigytum.

Festivalis vėl džiugino lenkų daryklų gausa bei alaus naujienų pasiūlymais. Kadangi iš eilės praleidome du Varšuvos festivalius, tai beveik visas alus buvo dar neragautas. Taip, tikrai ne visas alus stulbinantis, bet beveik visas buvo kokybiškas ir gerai išpildytas. Šiais metais įstrigo dvi daryklos Rockmill, kuri iki tol man nebuvo nei ragauta, nei girdėta. Pakankamai nauja darykla ir iškart šovė į aukštumas! Nuostabu!  Ir Nepomucen, kuri šiam festivaliui pateikė nuostabius savo kūrinius. Tai darykla, kuri šiais metais labai pakilo mano akyse, o dar jų Grodziskie su slyvomis… O kur dar kiti bandymai vaisius maišyti su alumi, kuriuose jauti tvirtą alaus stuburą ir malonias vaisiškas natas.  Taip pat šiais metais svečiais buvo pakviesti labai stiprūs alaus atstovai: Boon bei Founders. Taip pat prisistatinėjo ir keli Lenkijos alaus importuotojai, kuriuose pasaulinio lygio kūrinių galėjai įsigyti už lenkišką kainą….

Kas nuliūdino? Tai tik dviejų daryklų stenduose sugebėjau rasti Grodziskie stiliaus alų.

Viską sudėjus festivalis ir vėl buvo nuostabus, puiki įžanga į artėjančią vasarą, o dar apsilankymai parduotuvėse 102 ibu – piwa kraftowe dla smakosza ir Źródło Niebanalnych Piw i Alkoholi Lenkijos alaus scenos neleis pamiršti ilgą laiką, alumi mėgaujantis ir namuose. Na, ir svarbiausias Lenkijos apsilankymo tikslas – Biedronka – aplankyta!