Pim pim. Suskambo Facebook žinutės garsas. Atsiverčiu ir skaitau: „Sveika, gal sakau atvarykit pas mus ir sudalyvausi namų aludarių festivalyje?“ Pirma mintis gal koks ‘openair’as’ ir tiesiog keli aludariukai susitiks, pabendraus, kažkaip atsigaivins ir išsiskirstys. Tada skaitau toliau ir suprantu, kad reikalai rimti. Tad apie viską nuo pradžių.

Apie gerus dalykus, manau, daugžodžiauti ir nereikia.
Birželio viduryje Žalvarinio ir Zhiniuko namų alaus bravorai apjungė savo pajėgas ir nusprendė priimti iššūkį bei sudalyvauti Lenkijos namų aludarių festivalyje (nenormalus pavadinimas).

Tai uždaras renginys (į kurį galima buvo patekti, tik internetu įsigijus bilietą), kuriame galėjai sutikti 1500+ žmonių besidominčių bei palaikančių namų aludarystę. Šiais metais jie buvo ne tik iš Lenkijos, bet ir Lietuvos, Čekijos, Norvegijos. Kiekvienas dalyvis galėjo paragauti 80 namų aludarių alaus, kurie pateikė apie 300 savo kūrinių.

Ir tokiame renginyje vėl pamačiau, kad Lenkija nuo mūsų pabėgusi tiesiog šviesmečiais. Daugelis namų aludarių turėjo kamštukus, padėkliukus ir kitus daiktus su savo logotipais.

O jei kažkam kažkada atrodė Žalvarinio stendas nuostabus Žmogšaloje, tai jūs tikrai nebuvote Lenkijoje.

Ir mūsų stendas ir net… praktiškai ne stendas. Visi aludariai pasiruošė tarsi mini scenas, itin apgalvotai, alus pritaikytas pagal apipavidalinimo temą… Nuo akvariumų iki Žvaigždžių karų… Net nuotraukos neperteikia to viso gėrio. Su savo stendu net pasijutom šiek tiek nejaukiai. Nors lenkai, pasirodo, savo stendus ruošia šiai šventei visus metus…

Ką jie gauna už tai? Galima sakyti nieko! Kiekvienas gauna vos po 25 kg Viking Malt salyklo. Bet viso festivalio metu gali balsuoti už skaniausius alus bei rinkti gražiausią stendą. Už pirmas vietas prizai jau nemenki: Grainfather virimo bei fermentavimo įranga, išvyka į Norvegiją mokytis virti kveik stiliaus alų ar statinė, kurioje prieš tai buvo brandintas Jack Daniels viskis. Beje, balsuoti galėjai naudodamas internetinę programą, vos keliais paspaudimais savo mobiliame.

Taip pat festivalyje galima buvo pabendrauti su Viking Malt salyklo gamintojais, pasimokyti dirbti demonstracinėje Fementum Mobile laboratorijoje ar tiesiog pabendraut net su keturių namų aludarių krautuvių atstovais.

O jei tai nedomino, tiesiog galėjai iš pagrindinio renginio remėjo Žywiec griebti nealkoholinio alaus. Net keliose scenose vyko pokalbiai įvairiomis temomis (beveik viskas lenkiškai). Ant pagrindinės kalbėjo ir Jonaistė (angliškai) apie mūsų namų aludarius, Aludarių taurę, lietuvišką tradicinį alų ir craft sceną (klausė apie 200-300 žmonių).

Mūsų atstovavimas atrodė tikrai gerai! Alus kokybiškas ir tikrai daug kam patiko. O topas buvo Zhiniuko alus su Senalio mielėm.

Taip pat vyko apdovanojimai namų aludarių konkurso (kuris buvo įvykęs prieš kelias savaites).

Rekomenduoju tokį renginį kitais metais aplankyti ne tik namų aludarius, bet ir tiesiog mėgstančius alų.

Kitų metų renginio nuoroda čia.