Žalvarinio komanda savaitgaliui lekia į Baltarusiją. Dalyvausime Minsko alaus festivalyje. Trumpas interviu su organizatoriais, o srautą užpildysime nuotraukomis ir lankomiausiomis vietomis!

1. Kaip nusprendėte surengti festivalį Minske?
Iš pradžių pati idėja kilo mūsų geram draugui Antonui Pavlovetsui. Festivalio idėja buvo grindžiama paprastu poreikiu papasakoti ir parodyti, ką veikia Baltarusijos alaus daryklos. Tuo metu atsirado keletas gerai žinomų Baltarusijos alaus daryklų ir vis aktyviau pradėjo vystytis craft alaus rinka. Antono užduotis buvo pasidalinti savo supratimu apie craft‘ą ir jo svarbą, o jam tai puikiai sekėsi ir jis sėkmingai surengė net 5 festivalius iš eilės.

2. Ar šis festivalis skirtas hopheadam‘s ar tiesiog visiems, mylintiems kokybišką alų?
Visiems! Kiekvienas šventėje ras alaus pagal savo skonį. Alaus mėgėjai praplės akiratį, sužinos daug apie alų, pamatys kaip alus gali būti paįvairintas įdomiais priedais (mango, gervuogėmis), kokios yra alaus rūšys ir pan. Gerbėjams / alaus maniakams – puiki galimybė išbandyti naujus gaminius, o svarbiausia – aptarti juos asmeniškai su aludariais ir kitais festivalio dalyviais. Svarbiausia, kad festivalis ugdytų alaus vartojimo kultūrą. Rinkoje yra 1,5 litro ir 2 litrų talpose esančių produktų, mes tai smerkiame. Alaus gamyba apima kūrybiškumą, skonių ir stilių įvairovę, kiekvienas randa ką nors ypatingo, o atsižvelgiant į alaus daryklų skaičių pasaulyje, jūs nustojate galvoti „man litrinį bokalą!“ ir pradedate galvoti apie atradimus mažesniais kiekiais.

3. Kokias craft alaus vietas rekomenduotumėte aplankyti?
Na, dabar nebus jokios reklamos =) Baltarusijoje tai beveik visos vietos, kuriose yra craft alaus. Būtina užeiti: „BeerCap“ parduotuvė, „Sour Place“, «Пивной фей» („Alaus fėja“), „Zauglom“, „ Точка“, „Bavarija“, Beer-лога, „2Litra“.
O šių geriau vengti: Birhold, Briuselis, Khinkali, Bernardin, People, Old Town, Pint.

4. Ar festivalio metu organizuosite ekskursijas po alaus daryklas?
Šiais metais dar nepavyko to suorganizuoti, kitais metais tikrai mėginsime.  Užsienio festivalio svečiai nori susipažinti su vietinių alaus daryklų darbais, todėl dabar ruošiame ekskursijas visiems, besidomintiems, bendradarbiaujant su kelionių agentūromis.

5. Kiek žmonių organizuoja festivalį?
VI Minsko „Craft Beer Fest“ organizuoja didelė komanda. Iki festivalio pradžios jame dirba 5 žmonės, o festivalyje dirbs 20 žmonių.

6. Kokių turite ateities planų?
Planai, be abejo, yra ambicingi. 🙂 Mūsų komanda tikrai norėtų padaryti tris projektus per sezoną ir tai būtų ne tik Minskas. Labai norėčiau paliesti regionus. Pradedantiesiems – Gardinas ir Mogiliovas, o paskui sistemingai dalintis aistra craftui su visa šalimi, tačiau tai yra ilgalaikė perspektyva.

7. Kaip galėtumėte trumpai pristatyti Baltarusijos craft rinką žmonėms?
Man atrodo, kad čia galite pasiekti aukštos kokybės sąveiką per istoriją iš lūpų į lūpas. Kai kas nors įsijaučia į tam tikrą temą ir apie tai kalba su meile, ji labai žavi ir įkvepia. Craft alaus rinkos įvairovė gali būti pristatoma tik tokiu būdu. Juk kiekviena alaus darykla turi savo istoriją, principus ir skonius – visa tai labai asmeniška. Todėl reikia atvykti į festivalį, kur trumpai, lengvai ir paprastai kalbamės apie stilius, susipažįstame su aludariais, kalbamės apie alų, įsimylime projektą, susidraugaujame. Taip pat svarbu platinti craft alų baruose, kavinėse ir kitose vietose, kur žmonės visada gali jį išbandyti.