Šiais metais jau trečią kartą vyks žieminis alaus festivalis „Žmogšala – winter beer event“. Gera naujiena, kad ir vėl jame dalyvaus Žalvarinis namų alaus bravoras mylintiems alų! Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, festivalis keičia savo lokacijos vietą – šį kartą tai Gariūnai. Iškart visiems kyla daug klausimų, kad nereikėtų kiekvienam atskirai pasakoti, tai pateikiu interviu su „Žmogšalos“ festivalio organizatoriumi Vidmantu.
1. Festivalis „Žmogšala“ vyks jau trečius metus. Ar idėja kiekvienais metais keisti patalpas yra tradicija, ar tiesiog vis dar ieškoma idealios vietos? Beje, pirmoji festivalio „Žmogšala“ vieta nugriauta, antra – restauruota po renginio , Kas laukia Gariūnų salės?

Na tikrai Gariūnų negriausime. Patalpas keičiame dėl būtinybės – kasmet didėja dalyvių skaičius. Vilnius turi problemų,dėl vietų renginiams trūkumo, o jei jos ir yra, (kokie klubai) tai šeštadieniais ten prašo nemažos kainos už nuomą. Taip pat dauguma klubų turi nuolatinę sutartį su alaus tiekėjais. Todėl pasirinkome vietą, kuri yra neutrali šiuo klausimu. Aišku ir papirko nauja infrastruktūra.

2. Didžiausi nusiskundimai buvę viešojoje erdvėje, kad trūko tualetų, vietos bei maisto pasirinkimo. Ar šiais metais šios problemos išspręstos?

Dėl tualetų tai tikrai galite būti ramūs. Maisto klausimą išspręsime, nors man asmeniškai pernai jo buvo kaip tik – galų gale alaus degustuoti renkamės, todėl maistas turėtų būti tik užkanda prie alaus. Dabar deramės su vienais kepsnių kepėjais – mėsos bus! Dar ir kolega su savo lauko virtuve žada prisijungti. Maisto gamyba bus vykdoma panašiai kaip Varšuvos alaus festivalyje – „foodtruck“ principu.

3. Iš kokios šalies šiais metais sulauksime atstovų? Gal bus ne tik iš Latvijos bei Estijos?

Labai norėjome pasikviesti lenkus, bet pas juos dabar tokia revoliucija ir aludariai nespėja dalyvauti vien savo festivaliuose. Todėl šiais metais išlieka stabilus Baltijos šalių rinkinukas, bet atvažiuos svečias – Sankt Peterburgo alaus guru „Mager“ su savo čigoniškos alaus daryklos produkcija. Taip pat smarkiai padidėjo importuotojų gretos – bus įdomaus ir dar Lietuvoje nematyto alaus.

4.Kiekvienais metais itin daug dėmesio sulaukia namų aludariai. Ar šiemet jie dalyvaus?
Kiek žinau jau ne vienas pasirengęs sudalyvauti. Šiuo klausimu mes linkę eiti ne kiekybės, o kokybės klausimu, kad nebūtų „surūgusio / pasak aludario – sour“ kaip pernai. Šiemet rinksime ir geriausią naminį alų – kiekvienas atėjęs galės sudalyvauti ir balsuoti. Kiekvienas norintis įsigis kortelę – pasą namų aludarių degustacijai ir su ta kortele galės nemokamai degustuoti visų namų aludarių šedevrus bei išrinkti geriausią, kuriam atiteks čekis apsipirkti parduotuvėje „Savas alus arčiau sielos“, prilygstantis už korteles surinktai pinigų sumai.

5. Kiek alaus rūšių planuoja būti festivalio metu?

Tikrai daugiau nei pernai – šiemet atsisakysime buklete alaus rūšių sąrašo, paliksime tik tuščias lenteles, kur bus galima įsirašyti ką ragavote. Nemažai aludarių ruošia ir naujo alaus prezentacijas festivalio metu – todėl iki paskutinės dienos nežinosime tikslaus alaus sąrašo. Pats asmeniškai žadu kartu su importuotojais „Prohibicija“ atsivežti latviško ir estiško alaus iš tų daryklų kurios nedalyvaus asmeniškai. Beje, kas nesugebės sudalyvauti festivalyje – dauguma užsienio aludarių neparduotus butelius paliks prekiauti mano naujam bare – parduotuvėje „Smagus Raugas / Happy Brew“ (Bokšto g. 8, Vilnius).

6. Beje, naudojantiems „Untappd“ programėlę, gal bus sukurtas specialus festivalio ženkliukas , kad paragavus tam tikrą kiekį tampi „Snowman“ ar panašiai? Ar festivalio vietoje bus WI-FI ryšys?

Programėlė „Untappd“ paskutiniu metu sugriežtino festivalių vadinamų „beidžų“ platinimą – todėl greičiausiai jo nebus. Gariūnuose veikia WI-FI ryšys, išbandysime jo kokybę rūsyje, kur vyks renginys. Jei bus silpnas – organizuosime ryšio tiekimą kitu būdu.

7. Kur galiu įsigyti bilietą, kokia jo kaina?

Bilietus platina „Tiketa“, šiuo metu jo kaina 7,99€ + mokesčiai. Už seną kainą (po 7€) bilietų bus galima įsigyti per Alaus Brolija (LT) ir SMAGAUS RAUGO paskaitas. Taip pat kitą savaitę SMAGAUS RAUGO atidarymo proga apsiperkantys už tam tikrą sumą gaus pakvietimų į renginį nemokamai. Likus dienai iki renginio bilietai brangs iki 10€. Šita sistema norima parduoti kuo daugiau išankstinių bilietų – juk reikia užsakyti ir apyrankes ir stiklines.

8. Manykime, kad esu alaus mylėtojas, kuris kartais užeina į alaus namus ir gero alaus parduotuvę, kodėl man verta apsilankyti festivalyje?

Nes čia viskas vienoje vietoje. Nes čia bus keli šimtai tokių pat bendraminčių. Nes čia alus pilstomas po 100 ml – degustavimui. Tai alaus mylėtojų atlaidai. Kol kas bene vieninteliai Lietuvoje – nors išduosiu planą, kad šiais metai rudenį planuojamas naujas renginys.

Iki festivalio pradžios liko mėnuo!