Jei galvojote, kad anksčiau aprašytas Vilniaus Bermudų keturkampis (Etmonų Špunka, Prohibicija, Monstro, Meatballs) yra naujiena Lietuvoje, tai Jūs esate neteisūs. Pasirodo dar įdomesnis trikampis egzistuoja Alytuje! Niekada negalvojau, kad mažame miestelyje (nesupykit alytiškiai) šalia vienas kito (tikrąja ta žodžio prasme) gali veikti net trys įstaigos. Ir jos net nesudaro konkurencijos viena kitai, o kaip tik veikia sinergija. Tai jei atvyksite į Alytų būtina aplankyti visas šias tris vietas: Dzūkų alaus restoraną, Feniksą bei Pušį.

Pradėti, manau, reiktų nuo Dzūkų alaus restorano. Jau iš dviejų žmonių rašančių apie alų girdėjau „Fantastika. Nuo alaus ir maisto iki aptarnavimo“. Tai baras/restoranas turintis 11-13 kranų iš kurių bėga vis skirtingas ‚craft‘as‘ iš mažųjų Lietuvos alaus daryklų bei užsienio. Taip pat nemažas alaus pasirinkimas buteliuose. Barmenai/-ės bei padavėjai/-os jums gali padėt išsirinkti alų. O jei neišsirenkate, tiesiog galite užsisakyti visų pilstomo alaus rūšių degustaciją. O mums, kaip vilniečiams, pamačius tokias kainas, tai net nervinis tikas ištiko. Verta paminėti, kad ir maisto pasirinkimas nemažas ir ne vien tik tradiciniai aludės užkandžiai.

Kita vieta – Pušis. Tai viena seniausių Alytaus užeigų, kuri veikia iki šiol. Visada joje plazdėjo menininkų kraujas. Ir dabar užėjus net gali pamatyti kažką „suokalbiško“. Tikrai įdomi vieta, kur negalioja jokia cenzūra, laisvė liejasi visur. Jei užėjai vienas, išeisi su kompanija.

Ir trečia vieta tikrai neprasčiausia. Feniksas – alytiškio ir vilnietės noras atgaivinti Alytų, įnešti kultūros, užimti jaunimą įvairia veikla. Šioje vietoje vyksta koncertai, įvairūs užsiėmimai. Savininkai patys vaiko jaunimą, jei rūko šalia jų patalpų, reikalauja dokumentų perkant alkoholį ir bando jiems parodyti, ką galima gyvenime veikt. Puikus vibe‘as, malonus vaizdas ir nerealūs savininkai!

Smagu matyti Lietuvos peizaže ne tik besidžiaugiančius lietuvius degant kaimyno tvartui, bet ir gražiai sugyvenant, vystant giminingas veiklas. O gal jūs žinote ir kituose miestuose veikiančius panašiu principu barus ar kavines?