Jau turbūt esame pripratę, kad daugelis alaus naujovių pasiekia mus iš kitos Atlanto pusės. Bet šį kartą mus pabandė nustebinti konservatyvieji vokiečiai. Nors dažniausiai amerikiečiai paima tradicinius vokiškus receptus, kaip pvz. weizen ir sukuria White IPA. O dabar atvirkščiai vokiečiai nusprendė, kad NEIPA stilius turi būti visiškai skaidrus.

Kristall IPA turi būti visiškai skaidri, tarsi vanduo. Bet privalo turėti tas vaisines natas, minkštumą… Jei Brut IPA dažniausiai naudoja enzimus norint suskaldyti cukrus iki mielėms palankių, tai Kristall IPA eina dar toliau…

Alaus daryklos gamindamos tokį alų salinimo metu deda melodino enzimų, kurie veikia tarsi katalizatorius fermentavimo metu. Tada melodino fermentai suskaldo Mailardo reakcijos paveiktą salyklą į smulkius fragmentus ir ištekanti misa atrodo tarsi vanduo, visiškai praranda savo spalvą.

Pirmieji šį metodą pradėjo naudoti, seniausios daryklos pasaulyje atstovai WEIHENSTEPHAN aludariai. Tai alus, kurio išvaizda primena vandenį, bet kai tai alus išduoda standi puta, tropinių apynių aromatai bei mielingas skonis. Daugiau informacijos čia.